לבחור נכון במי לבחור

14 מנדטים לא ממומשים

בבחירות הקרובות מצביעים למי שדואג לנו העצמאים!

במערכות בחירות דמוקרטיות בכל העולם המערבי , נושא העסקים הקטנים והבינוניים תופס חלק משמעותי בשיח הציבורי ובשיח בין המתמודדים, משום מה אצלנו בישראל, הנושא לחלוטין נעדר מהשיח הפוליטי. המיקוד הוא בעיקר על ימין ושמאל, וויכוחים מי יותר חזק וינצח את החמאס, תוך כדי התעלמות מוחלטת מהעסקים הקטנים והבינוניים בקמפיינים שלא לדבר על המצע – למרות שבשנים האחרונות יש ניצוץ של תקווה… המפלגות מתחילות להבין מהו המנוע העסקי הגדול ביותר במשק הישראלי.

רגע לפני בחירות – הנה אנחנו כאן 530,000 עצמאים, עצמאיות, בעלי ובעלות עסקים.

כן, כן – אנחנו המחזיקים 99.3% מהמשק הישראלי. המעסיק הכי גדל במשק הישראלי, מעל מיליון שכירים, 74% מהמחזור העסקי בישראל ומעסיקים כ- 60% מכלל המועסקים ומהווים 52% מהתוצר הגולמי.

אנחנו מנוע הצמיחה הגדול והמשמעותי ביותר בישראל והתורמים העיקריים לתוספת המשרות במשק. ומעבר לכך – לנו יש את הכח להחליט מי יקים את הממשלה הבאה!

הפעם לא ניתן יהיה להתעלם מאתנו – ביחד אנחנו כוח. 530,000 עצמאים בישראל שווים 14 מנדטים, וביחד  אנחנו יכולים לקבוע מי יקים את הממשלה הבאה ואנחנו צריכים לדרוש שמי שיעמוד בראש הממשלה החדשה ידאג לנו, לעסקים הקטנים ולעצמאים, אחרי שכל השנים אף אחד לא ספר אותנו.

שלחנו לכלל המפלגות 8 שאלות מאתגרות – שלא תמיד נוח לענות עליהם – ונעננו.

כולנו, זהות, כחול לבן, הימין החדש, ישר, מפלגת העבודה, גשר וישראל ביתנו בחרו לקחת חלק על אף תקופת הבחירות הלחוצה והמתובלת ב 50  גוונים של פילוג – רובן הקדישו מזמנן להפנות את תשומת ליבנו למיקום המדוייק במצע והרחיבו בפירוט את התשובות לשאלות שלנו.

והאמת – הופתעתי.

הופתעתי מכמה כיוונים.

  1. הופתעתי מכך שרוב המפלגות התעניינו ושלחו את התשובות – עדיין תמימה שהרי בבחירות כולם רוצים להשמיע.
  2. הופתעתי שברוב המפלגות שהשיבו על השאלון יש התייחסות משמעותית לנושא העסקים הקטנים במצע המפלגתי.
  3. הופתעתי לגלות שהמפלגות אשר בחרו לענות על השאלון ענו כמעט אותו דבר.  כלומר כולם מכירים את הקשיים, הצרכים של העסקים הקטנים והבינוניים, מה צריך לעשות בכדי לקדם את הכלכלה של כולנו!

אז כולם יודעים שצריך לחולל שינוי בתנאים של בעלי ובעלות העסקים כמו: אבטלה, מחלה, אבל, לידה, נטל המיסים, הכרה בהוצאות הקמת עסק, הכרה בהוצאות רכב, אש”ל, שכירות ועוד. וזה רק חלק  קטן.

אז למה עד היום אף אחד לא עשה את זה?

בעוד 6 ימים אנחנו בוחרים.

בעוד שבוע זה הם שצריכים לעשות.

ואם נכמת 530,000 עצמאים בישראל למנדטים, יש לנו המון כח. ליתר דיוק – 14 מנדטים שאנחנו צריכים להחליט למי לתת אותם.

עצוב לי שיש מפלגות שבחרו לא להתייחס לשאלון שלנו או בכלל להכניס למצע את נושא העסקים הקטנים והבינוניים.

עצוב לי שאנחנו לא כ”כ מעניינים את התקשורת.

יחד אם זאת יש לי תקווה גדולה כשאני רואה שמפלגות מקימות מטה לעסקים הקטנים והבינוניים במפלגתם.

אני מתכוונת לתת אותם למפלגה שתתחייב לדאוג גם לי כעצמאית, ולא רק לנושאים כמו בטחון, בריאות, חינוך, יוקר המחיה – כולם נושאים מאוד חשובים, אבל הגיע הזמן שהמפלגות יקחו אותנו העצמאים בחשבון, כי כאמור, אנחנו מהווים 99.3% מהעסקים במשק.

אני מזמינה אתכם להתרשם מתשובותיהן של המפלגות, תשכילו לבחור את הטוב ביותר עבורנו.

אתי רז

אני מזמינה אתכם להתרשם מתשובותיהן של המפלגות, תשכילו לבחור את הטוב ביותר עבורנו.
*לחץ על לוגו המפלגה*